ısıpompası banner
     
Is Pompas Markalar
 
 
Is Pompas eitleri
Hava Kaynaklı Isı Pompası Su Kaynaklı Isı Pompası Toprak Kaynaklı Isı Pompası Havuz Isıtma Boyler
 
 
Is Pompas Hakknda
Daikin Yeni Nesil Soğutucu Akışkan 2015 (4 Mart) Yakıt Maliyetleri Karşılaştırma Tablosu (Sanayi) 2015 (4 Mart) Yakıt Maliyetleri Karşılaştırma Tablosu (Konut) Kış aylarında ısınmak için havayı kirleten gazları mı kullanıyorsunuz ? Isı Pompası Kullanım Alanları Tm Makaleler
 
Türkiye, iklim değişikliği ile mücadelede liderlik yapmalı

Safranbolu geçtiğimiz hafta Türkiye’nin de kurucuları arasında bulunduğu Ekonomik Ýşbirliği Teşkilatı (EÝT) tarafından düzenlenen Ýklim Değişikliği Konferansı’na ev sahipliği yaptı

Türkiye, Pakistan, Ýran, Afganistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan, Türkmenistan, Özbekistan’ın oluşturduğu EÝT üyesi ülkeler ile bazı Balkan ve Afrika ülkelerinin katıldığı Safranbolu Ýklim Değişikliği Konferansı, aralık ayında Paris’te düzenlenecek Birleşmiş Milletler Ýklim Değişikliği Çerçeve SÖzleşmesi (BMÝ- DÇS) 21. Tarafl ar Konferansı (UNFCC COP 21) Öncesinde Önem taşıyor. 

Safranbolu konferansı sonunda “Uluslararası Ýklim Değişikliği Safranbolu Deklarasyonu” hazırlandı. 
Deklarasyonda, 2015 yılı süresince iklim değişikliği müzakerelerinin başarısına katkı sağlama konusunda anlaşmaya varıldığı belirtildi. 

Ýklim değişikliğinin sürdürülebilir kalkınma, yoksulluğun azaltılması ve gıda güvenliğinin sağlanmasına ilişkin çabaları tehdit ettiği vurgulanırken, küresel, bÖlgesel ve ulusal düzeyde acil işbirliği ve eylem gerektiren iklim değişikliği konularına eğilmekte kararlılık sergilenmesi gerektiğinin altı çizildi. 

Ayrıca “Yeşil Ýklim Fonu”nun 2015 sonrası çok taraflı finans mekanizması olması ve 2015 yılı ortasına kadar Yeşil Ýklim Fonu ile resmi ilişkileri başlatmak üzere EÝT eye devletlerinin teşvik edilmesi hedefl eniyor. Ýklimle ilgili programlar, projeler ve eylemlerin geliştirilmesi ve uygulanması için gerekli ilave teknik ve finansman desteği sağlama yollarını da içeren iklim değişikliğiyle mücadele alanında bÖlgesel EÝT stratejisinin geliştirilmesi planlanıyor.

Ýklim Ağı’dan ulusal iklim değişikliği politikası talebi

Ýklim Ağı, Türkiye’deki sivil toplum kuruluşları tarafından kuruldu. Hedefi, iklim değişikliği konusunda ortak kaygıları ve çÖzüm Önerilerini birlikte dile getirmek. 

Ýklim Ağı’nı kuran STK’lar arasında; Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, Doğa Derneği, Doğa Koruma Merkezi, EUROSOLAR Türkiye, Greenpeace Akdeniz, KadıkÖy Bilim Kültür ve Sanat Dostları Derneği, TEMA, Yeryüzü Derneği, Yeşil Düşünce Derneği, Yeşilist, WWF-Türkiye, 350 Ankara var. Ýklim Ağı, Safranbolu Konferansı Öncesinde Türkiye’de ulusal iklim değişikliği politikası oluşturulmasına yÖnelik bir talep yayınlamıştı. Talep şÖyle: 
20. yüzyılın başından bu yana küresel ortalama sıcaklıklardaki artış 0,9°C’yi bulmuşken, bilim insanları iklim değişikliğinin geri dÖnüşü olmayan noktaya varmasını Önlemek için artışın 2°C’nin altında tutulması gerektiğini sÖylüyorlar. Hükümetlerarası Ýklim Değişikliği Paneli (IPCC) tarafından ortaya konulan bu gerçekler, resmi olarak bütün devletler tarafından tanınıyor. 

Sıcaklık artışını 2°C’nin altında tutmak için enerji altyapısında kÖklü bir değişim şart. Yapılan son çalışmalara gÖre, bu hedefe ulaşabilmek için bilinen kÖmür rezervlerinin yüzde 80’inin, doğalgaz rezervlerinin yüzde 50’sinin ve petrol rezervlerinin 1/3’ünün yer altında bırakılması gerekiyor. Gerek enerji talebinin karşılanması, gerekse milli gelirdeki payları açısından fosil yakıtlara bağımlılığı yüksek olan Ekonomik Ýşbirliği Teşkilatı (EÝT) üyelerinin iklim değişikliği politikalarını belirlerken enerji politikalarında gerekli değişiklikleri gündeme almaları, enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarında iddialı ve somut hedefler koymaları, bu hedefleri gerçekleştirirken çevre ve sosyal etkileri dikkate almaları gerekiyor. 

Türkiye, Ýran ve Pakistan tarafından 1985 yılında kurulan EÝT, Özellikle ozon tabakasının korunmasına yÖnelik çalışmalarda başarılı bir işbirliği modeli oluşturdu. Aynı başarının sera gazı emisyonlarının azaltılması, iklim değişikliğinin etkilerine karşı kırılganlığın bertarafı, toplumsal, ekolojik ve ekonomik sistemlerin direncini artıracak uyum Önlemlerinin planlanması ve uygulanması süreçlerinde tekrarı için gerekli işbirliği ve iradenin ortaya konulması gerekiyor. Bu doğrultuda, enerji verimliliği, yenilenebilir enerji ve iklim değişikliğine uyum için ayrılacak kaynaklar için somut hedefler konulması, iyi bir başlangıç olabilir. 

Türkiye, bu yılın kasım ayında G-20 zirvesine ev sahipliği yapacak. Aralık ayında Paris’te düzenlenecek Birleşmiş Milletler Ýklim Değişikliği Çerçeve SÖzleşmesi Taraflar Konferansı Öncesinde dünyanın en büyük 20 ekonomisinin hükümet başkanlarının bir araya geleceği bu zirvedeki ana gündem maddelerinden birisi, yeni küresel iklim değişikliği anlaşması olacak. Ülkemizin, iklim değişikliğiyle mücadele, kırılganlıkların azaltılması ve iklim değişikliğine uyum sağlanması konularında gerek EÝT üyeleri, gerekse G-20 üyesi ülkelere Önderlik etme ve yol gÖsterme fırsatını kullanması gerekiyor. Bu çerçevede, Türkiye’nin yeni anlaşma kapsamındaki Ulusal Katkıları’nı (INDC) belirlerken şeffaf ve katılımcı bir süreç izlemesi, ortaya koyulacak taahhütlerin 2°C hedefinin çizdiği sınırlar içerisinde kalması Önem taşıyor. Bu, sera gazı emisyonlarında orta ve uzun vadelerde düşüş sağlanması için gerekli planların hazırlanıp uygulamaların hayata geçirilmesini, enerji, sanayi, ulaşım, tarım ve şehircilik başta olmak üzere sektÖrel hedef ve politikaların bu çerçevede yenilenmesini gerektiriyor.

 

Kaynak: dunya.com

 

 
Facebook'da Paylaş Twitter'da Paylaş  
 
     
isi-pompasi-hakkinda
• Türkiye, iklim değişikliği ile mücadelede liderlik yapmalı...
Safranbolu geçtiğimiz hafta Türkiye’nin de kurucuları arasında bulunduğu Ekonomik

• 22 Eylül 2014 Yakıt Fiyatları KONUT...
KONUTLARDA

• Kendi Elektriğinizi Kendiniz Üretin...
3 Aralık 2010 günü Resmî Gazete'de yayınlanan 27774 sayılı “ELEKTRÝK PÝYASASINDA

• Isı Pompası Tarihçesi...
  Gerçekte bir soğutma çevrimi olan ısı pompası çevriminin

• Isı Pompası Kullanım Alanları...
  Kullanıcının ısıtma soğutma ve sıcak su ihtiyacını karşılayabilen ısı pompası sistemi

• Yer Kaynaklı Isıtma Soğutma Nedir ?...
  Dış hava sıcaklığı, mevsimlerle birlikte değişiklik gÖsterir. Yeraltı sıcaklığı,

• Samsung Isı Pompası...
  Samsung Isı Pompası Dünyada bilinen petrol doğalgaz ve kÖmür rezervlerinin

• Buderus Logatherm Havadan Suya Isı Pompası...
  Buderus Logatherm Havadan Suya Isı Pompası kullanmak için 15 sebep   1.

• Toshiba Isı Pompası...
  Toshiba havadan suya ısı pompası, doğada mevcut olan ısıyı kullanarak binaların ısıtma,

• Restherma Isı Pompası...
  Restherma Havadan Suya Isı Pompaları’ında kaynak tarafı olarak dış hava kullanırken,yük

• Isı Pompası Seçimi...
  Isı pompası son yıllarda adını konut ısıtmasında sıkça duyduğumuz ve ülkemizde

• Sirkülasyon Pompası...
  Sirkülasyon Pompası konutlarda, ticari ve sanayi iş yerlerinde ısıtma ve su

• Güneş Enerjisi...
  Güneş enerjisi yeni ve yenilenebilir bir enerji kaynağı oluşu yanında, insanlık için

• Turseffden Isı Pompası Kredisi...
TURSEFF, enerji verimlilik ya da yenilenebilir enerji projelerine yatırım yapmak isteyen endüstriyel

• Isı Pompası Çalışma Prensibi...
Bilindigi gibi enerji vardan yok, yoktan var olmaz, sadece ya biçim degistirir ya da bir yerden

• EER ve COP nedir ?...
EER ve COP genel olarak klima sektÖründe performansı ifade etmek

• Isı Pompası Avantajları...
Daha Düşük Fatura: Isı Pompaları, ısıyı üretmeyi değil taşımayı hedefleyen sistemler

• Isı Pompası Nasıl Çalışır ?...
Basit olarak sistem primer, sekonder ve soğutma devresi olarak 3 çevrimin biribirini tamamlamasıyla

• Isı Pompası Nedir ? ...
Isı pompası son yıllarda adını konut ısıtmasında sıkça duyduğumuz ve ülkemizde de gittikçe

 
Aya Grup Ýklim Teknolojileri A.Ş.
Adres: Mecidiyeköy Yolu Cad. Celil Aga Is Merkezi No:10/55 Mecidiyeköy-Sisli / ISTANBUL
Telefon: +90 212 217 00 01(pbx)
Fax: +90 212 217 00 06
E-Mail: info@isipompasi.com.tr
  twitter-icon facebook-icon Follow Me on Pinterest
Sitemizde yer alan tüm Isı Pompası ürünleri bilgileri ve fiyatları bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. 
Fiyat ve bilgiler ürün sağlayıcılar tarafından belirlenmekte olup, bu hatalardan kaynaklanan durumlarda internet sitemiz sorumlu tutulamaz.  
Kapat
Yeni Web Sitemiz Yayında!

Yeni Web Sitemizi, Yeni Ürünlerimizi ve Kampanyalı Fiyatlarımızı Görmek İçin Hemen Aşağıdaki Butona Tıklayın.Kapat
Yeni Web Sitemiz Yayında!

Yeni Web Sitemizi, Yeni Ürünlerimizi ve Kampanyalı Fiyatlarımızı Görmek İçin Hemen Aşağıdaki Butona Tıklayın.